Můj příběh

„Vše co potřebuješ, najdeš uvnitř sebe."

Profil foto

Ahoj, mé jméno je Eva a jsem jogínka. Mám radost, že jsi se dostala/dostal až sem, protože to znamená, že se chceš dozvědět něco o mě. Jóga je moje velká kamarádka a průvodkyně životem, neberu jógu pouze jako fyzický pohyb, ale především jako způsob života. Je skvělé, jak nás jóga učí poznávat sebe sama, posouvat kvalitu života, zvládat a lépe přijímat i nelehké věci, které s sebou život přináší. Jóga je mi v běžném životě v mnohém velkou inspirací.

Moje první skutečné setkání s jógou proběhlo v létě roku 2014, kdy jsem navštívila svoji první lekci, a to hned Hot yogy. Můj zážitek byl velmi očistný, 90minutová praxe ve 42 °C vzala za své – lehkost bytí, čistá hlava a čirá radost se dostavila okamžitě. Od té doby je jóga součástí mého života – někdy více, někdy méně, provází mě však v dobrém i zlém.

Moje domovské studio je Yoga Brno, a i přesto, že jsem po dobu své praxe vyzkoušela mnoho studií a lekcí, do Yoga Brno se vždy ráda vracím. Svůj instruktorský kurz jsem v roce 2020 absolvovala právě tam. Ve své praxi se věnuji nejvíce klasické hatha józe, ale mezi mé oblíbené patří také power a vinyasa flow praxe. S těmito směry se proto na mých lekcích potkáš nejčastěji, více o mých lekcích se dozvíš tady.

Svou praxi jógy ráda kombinuji s během. Na první pohled se může zdát, že mají tyto dvě aktivity od sebe daleko, běh je dynamický a rychlý, jóga naopak pomalá a klidná. Mnohé mají však společného a někde se dokonce doplňují. Především je spojuje práce s dechem, načerpání energie, zlepšení kondice a v neposlední řadě jednoduchost – k běhu ani józe toho totiž moc nepotřebuješ. Jóga je pro běžce skvělým způsobem, jak protahovat zkrácené svaly, udržuje sílu i flexibilitu svalů celého těla a bojuje proti nerovnováze svalů, čímž běžcům pomáhá proti bolestem a úrazům.

Hodně mě taky baví akrobatická jóga, saunování, zajímám se i o ajurvédu a fytoterapii. Budu moc ráda, pokud se s Tebou o těchto zkušenostech budu moci podělit.

    Licence, workshopy

  • Instruktor jógy, akteditovaný kurz MŠMT; Yoga Brno Academy
  • Technika jógových pozic; Yoga Brno
  • Meditativní čakrové večery; Yoga Brno
  • Posílení ženského principu v nás ; Yoga Brno
  • Workshop párové akrobacie; MyAcro Brno
  • Workshop AcroYoga - bezpečné vzlétnutí; Yoga Brno
Pozice Bojovník
Profil foto